Pravda o Korejské lidově-demokratické republice (KLDR)

                   Asie je sice jiná kultura, než středoevropská, ale evidentně nám totalitní kapitalistická masmédia neustále na objednávky kapitalistů servírují nechutnou, lživou, evidentně účelovou a hlavně notně ubohou kampaň směřující proti socialistické severní Koreji. Přitom veškeré jejich údaje jsou z fiktivních zdrojů zločinecké CIA a informací typu ,,babka“ povídala. Podíváme se tedy na fakta.

                  Nejprve bychom chtěli reagovat na zprávy médií a USA, které severní Koreu líčí jako nebezpečnou a ozbrojenou zemi. Důvodem jsou samotné USA. Technicky je KLDR stále ve válce, ale ne s Jižní Koreou, nýbrž s USA, protože to je země, která konflikt iniciovala, a poskytla převážnou část velitelů jednotek, které v ní bojovaly pod vlajkou OSN. Došlo k tomu proto, že v té době SSSR (na protest proti rejdům Západu) bojkotoval práci Rady bezpečnosti OSN, proto se nezúčastnil projednávání situace v Koreji a nevetoval tuto akci pod vlajkou OSN. USA jsou zemí, která podepsala příměří, a zemí, která doposud brání míru. To je hlavním důvodem, proč se musí KLDR chránit. Již od rozpadu Sovětského svazu je KLDR terčem dalších, třebaže ne úplně zjevných útoků Západu. Mezi úplným sblížením severní Koreje s jižní nestojí nikdo jiný, než opět Amerika se svými antikomunistickými a imperialistickými cíli. Sami Korejci se považují za bratry, bez ohledu na sever a jih. Jihokorejská vláda je však loutkou USA. Bylo mnohokrát dokázáno, nakolik dokážou Američané lhát a nutit satelitní státy, aby bojovaly v jejich válkách. Například Irák byl jedním z případů, kdy NATO napadlo zemi, kvůli prokazatelně neexistujícím jaderným zbraním, které měl dle lživé kampaně vlastnit irácký režim.

                   KLDR měla od r. 1995 do r. 2000 spoustu problémů i období neúrody s  nedostatky potravin, kvůli rozpadu spojence - SSSR, čehož využíval Západ a snažil se zemi oslabit a zničit, bez ohledu, kolika lidem to mohlo ublížit. Avšak země se vzpamatovala a proto je trnem v oku – především USA. Od roku 2000 ekonomika rychle roste, i přes potravinové, technické a zbrojní embargo.

                 Bushova vláda se chystala na severní Koreu zaútočit několikrát, avšak po zjištění, že vlastní jaderný arzenál, se rozhodli pro terorizování národů, které mají menší obranu a s Koreou vyjednávali. Nyní jsou bývalé republiky Sovětského svazu terčem vnitřních konfliktů, náboženských střetů a terorismu, z nichž část souvisí s imperialistickými zájmy Washingtonu, čehož je severní Korea uchráněna. Během studené války nedošlo k žádné jaderné konfrontaci, ale existovala rovnováha, která bojům bránila.

 

                     Běžný denní život pracujících obyvatel severní Koreje se neliší od jiných vyspělých států. Jen tu nevidíme žádné bezdomovce v ulicích. Samozřejmě jsou zde hornaté oblasti, které ještě moderní technika nezasáhla. Naším cílem ale není polemizovat, jestli je v severní Koreji dražší chleba, ale ukázat, že tu není nikde žádná extrémní bída, jak nám neustále vnucují v médiích, a že zde nedochází k otřesným věcem. Na základě poznatků našich členů, kterí v KLDR skutečně byli a nesledovali  jen naši televizi, si je možné udělat vlastní obrázek. V ulicích severokorejských měst se běžně prochází turisté. Na tom by nebylo nic tolik divného, kdyby to nebyli sousedi z jižní Koreje, kteří sem údajně nesmí. Někdo říká, že výpravy jsou cenzurovány či účelově směřovány. Položíme teď řečnickou otázku: „Vodí se snad v Praze turisté na skvoty s bezdomovci?“ Ne, nikdo nechce před světem vypadat špatně.

Ale svět – tedy ten kapitalistický – evidentně chce, aby tak někdo vypadal. Někdo, kdo nesdílí mentalitu Západu a třídní společnosti.

                  Neustále do médií pronikají různé fotografie a videozáznamy, které mají dokazovat, že dochází k závažným porušováním lidských práv. V jedné reportáži nám ukazují, jak lid trpí a v druhé zase videa, jak se lidé hádají s policisty, či je dokonce napadají. Je zde jasně viditelný rozpor. Kdyby byl režim opravdu tolik přísný a byla taková bída, tak jak je možné, že pár lidí napadá policisty, kteří by byli i proti některým českým ještě dost benevolentní a natáčejí si to , když nemají údajně na chleba? Je to typická pokrytecká západní propaganda. Kdyby někdo takto v Česku napadal veřejné činitele, tak by ho ihned bez skrupulí označili za výtržníka a obvinili.

                    Ještě k „zločinným“  popravám, k nimž má údajně docházet v KLDR – to je kapitola sama o sobě. V USA veřejně popraví stovky lidí během pár let a nikdo se tam nad tím nepozastavuje.  Jenže už nevidíme kolik lidí ještě takzvaně ,,uklidí“ CIA. Vždyť jsou to většinou „obyčejní“ lidé. A příslušníci a poskoci vládnoucích vrstev, kteří jsou odpovědní za obří ekonomické krachy, za zkažené životy milionů, za smrt statisíců „obyčejných“ lidí v důsledku inscenovaných „barevných revolucí“ zůstávají na tomto „skvělém“ Západě beztrestní. Není správnější severokorejský přístup – čím vyšší funkce ve státě – tím přísnější trest za přestupky, selhání a zločiny?

                    USA a jeho satelity by měly mlčet a přestat ve světe rozsévat zlo –  svůj sociální darwinismus a válečné zločiny. K selhávání právního systému a porušování něčích práv dochází  prakticky ve všech zemích. Ale prokázány jsou zejména záměrné zločiny v režii americké vlády a globálního kapitalismu.